Boulderpoint background

Kurzy

Děti a mládež - začátečníci i pokročilí - u nás trénují pod vedením zkušených trenérů z lezeckého klubu LK Boulder z.s. lkboulder@lkboulder.cz

Nové členy do klubu přijímáme celoročně. Náborové dny pro školní rok 2024/25 proběhnou ve dnech 11. června a 12. a 17. září v odpoledních hodinách. Pro podrobnější informace sledujte sociální sítě LK Boulder.

KOMPLETNÍ INFORMACE K TRÉNINKOVÉ SEZÓNĚ 2024/2025 NALEZNETE POD TĚMITO ODKAZY:

Odpolední kurzy pro děti a mládež

Tréninky máme pro již velmi malé děti od 3 let.
Probíhají každý den v odpoledních časech. Pro velmi malé děti máme i dopolední kurz.

1. část tréninku je zaměřená na pohybové hry. Po zahřátí následuje protažení a poté pohyb na stěně, klademe důraz na všestranný pohybový rozvoj. Na závěr tréninku si opět hrajeme a končíme závěrečným strečinkem.

První úroveň tréninku je vstupenkou do našeho oddílu. Projdou si jí všichni. Formou her učíme děti různé úchopy chytů, správné postavení nohou a koordinaci pohybů. Důraz klademe i na to, aby děti ovládaly:

 1. Správný a bezpečný pohyb na stěně
 2. Lezení ve všech profilech 
 3. Práci ve skupině a důvěru ke svému spolulezci
 4. Motorické dovednost

Všechny tréninky jsou vedeny formou her. Na základě nadání a zájmu jednotlivých dětí nabízíme účastníkům možnost posunout se dál, zvýšit intenzitu tréninku a jezdit s námi i na závody.

Druhá úroveň tréninku již nabírá na obrátkách. Trénujeme 2x v týdnu. Stále formou her na zdokonalování toho, co jsme se naučili. Přibývá specifický trénink, kde k dětem přistupujeme individuálně podle jejich schopností. Pořád je ale těžištěm tréninku práce ve skupině. Děti začínají jezdit na české závody.

 1. Trénink zaměřený na zdokonalování lezeckých technik
 2. Trénink zaměřený na jednotlivce podle jejich potřeb 
 3. Závody v ČR

Třetí úroveň je intenzivní. Trénujeme 3x týdně. Jezdíme  na vícedenní soustředění do skalních oblastí u nás i v zahraničí. Tréninky probíhají i v Praze, Drážďanech a na jiných blízkých stěnách.
K tréninku přibude také lano. Sestavíme si tréninkové plány. Práce ve skupině zůstává, ale Individuální přístup k tréninku je ještě citelnější. Přednost dáváme tuzemským závodům, převážně půjde o Český poháru v boulderingu. Zajímají nás ale i závody na laně a boulderové závody v zahraničí.

 1. Individuální tréninkový plán
 2. Tréninky na stěnách v ČR i zahraničí 
 3. Výjezdy do skal
 4. Závody v ČR i zahraničí (bouldering i lano) 
 5. Jednou týdně trénink na laně

Ceny kurzů vám rádi zašleme na váš email. Více informací na lkboulder@lkboulder.cz nebo na 723 783 759.

Pro školy

Lezení je přirozený pohyb, který všestranně rozvíjí naši schopnost ovládat své tělo. Má smysl začít s ním již v dětském věku, protože proces učení se je časově neomezený a čím dříve začneme, tím více se toho můžeme v průběhu života naučit. Jako komplexní pohybová aktivita lezení a bouldering vyžadují dobré ovládnutí síly, vytrvalosti i techniky pohybu. Vedle fyzických přínosů pomáhá lezení pracovat s koncentrací a kromě toho je výborným prostředkem k utužení kolektivu. Vyměňte školní prostředí za boulderingovou stěnu a ukažte dětem, co je podstatou nového olympijského sportu.

Třídám nabízíme:

Jednorázové návštěvy

projektové dny

Ceny najdete zde.

Individuální trénink

V případě zájmu si u nás můžete domluvit i individuální trénink připravený na míru. Stačí nás kontaktovat na e-mailu info@boulderpoint.cz, na telefonu +420 723 783 759 nebo přes messenger.